Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

LGO 2015-letem světem tréninkovou...

8. 1. 2015

Letem světem tréninkovou sezonou

Tréninkovou sezon před LGO 2015 jsem zahájil 2. srpna 2014. Tyto tréninky které byly na káře se uskutečňovaly z převážné části v pozdních večerních či ranních hodinách, kdy teploty vzduchu klesaly na své minimum. Vždy začínám trénovat s dvacítkou psů, aby škála při výběru těch ,,vyvolených,, byla co nevětší. Tréninky ,,na suchu,, končí při odjetých 2.450 km 11. prosince 2014, kdy konečně přijel Martin na bílém koni a začíná sněžit. 

S celou rodinou se tedy stěhuji na Nové Hutě a začínáme sáňkovat. Dvacítku dělím na tři týmy které střídám tak, aby měl jeden tým vždy den volna. Během tréninků se objevují přednosti a nedostatky některých psů a z dvacítkového výběru mi hnedle zbývá 16 psů. Kdy už téměř na konci ztrácím jednoho z velkých dříčů a to Bosse, který začíná kulhat a v posledním tréninku ještě Jediho, který si odrazil polštářek na pacce a zůstává také doma. Tím pádem se dostávám na povolený limit, což je 14 psů. Po 1.180 km odjetých na saních mé tréninky dne 7. ledna 2015 končí. 

8.ledna2015 se probouzím s křečí v břiše a běháním na toaletu – stres může začít!

Směr LGO odjíždíme 9. ledna v ranních hodinách, kdy už budeme komplet zabaleni.

A sestava handlerů? Tak ta se v minulých letech velmi osvědčila a proto mě i tento rok bude doprovázet Michal Němec spolu s Tomášem Brejchou.

Seznam vyvolených běžců je následující: Balů, Berry, Dior, Emil Zátopek, Fáčko, Giro, Gucci, Hugo, Jordán, Leoš, Madonna, Usain, Valenty a Speers.

poslední foto z tréninku 65 km super trať, počasí i teplota -6°C

img_20150108.jpg