Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Trénink od srpna

31. 12. 2012

 Příprava na sezonu, a to zejména na 1000 kilometrový závod DE LA GRANDE ODDYSEE 2013 (LGO) začala 10.srpna 2012 ve 3.hod ráno - (au :-))

Ranní či noční vstávání ze začátku hodně bolí, ale člověk si zvykne a zhruba po měsíci jsem se budil dobrovolně a sám, často ještě dřív než stačil zazvonit budík.

V tuto dobu bylo v tréninku 22 psů, ze kterých časem vyberu 14 nejlepších na LGO 2013

V polovině září se ochladilo, takže jsem mohl začít trénovat pozdě večer a v noci,  to jsem vydržel až do 7. prosince, kdy napadl první sníh.

Trénink obvykle trvá ze začátku 15 min., ale na konci prosince už 4-5 hod jen jízdy, a to 5x týdně.  Když k tomu všemu připočítám hodinu krmení, hodinu zapřahání, vypřahání a napájení, je z toho celkem slušná druhá práce na plný úvazek. Takhle to možná zní docela příjemně, kdybych ovšem nemusel po tréninku skočit do sprchy a následně do auta a jet do úplně bězné práce na plný úvazek, vydělat si na to mojí zálibu ;)

Ve druhé polovině prosince mě zradilo počasí a po pár sněhových trénincích doma slezl sníh a museli jsme řešit co s tím. V prosinci už si nemůžeme dovolit tahat těžkou káru. Musíme cválat desítky kilometrů denně na sněhu ... 

...a tak tyhle poslední věty píšu u kámoše, který bydlí kousek od jednoho parkoviště v horách, kde už 3. týden žiju v autě...